Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна
Програма транскордонного співробітництва ENI 2014-2020

PARTNERSHIP WITHOUT BORDERS

Сприяння транскордонному історичному та культурному туризму на основі спадщини Pintea Viteazu

Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна Програма транскордонного співробітництва ENI 2014-2020

PARTNERSHIP WITHOUT BORDERS

Назва проєкту

Просування транскордонного історико-культурного туризму на основі спадщини Пинті Хороброго

Програма фінансування:

Програма транскордонного співробітництва HUSKROUA ENI CBC 2014-2020.

Бенефіціари:

UAT м. Ардуд – Румунія – керівник проєкту
Село Велятино – Україна – партнер

Загальний бюджет проєкту: 1.454.015 євро

Мета і цілі

МЕТА:

Пинтя Хоробрий є спільним для румунів та українців символом, а його боротьба, сповнена мужності та самовідданості, служить прикладом для нинішніх поколінь. Цього румунського опришка, героя боротьби за справедливість  високо шанують в Україні, і за допомогою цього проєкту ми прагнемо разом вшанувати спадщину опришка Пинті, але нам все ще належить відкрити разом багато орієнтирів ідентичності, які нас пов’язують.

Загальна мета проекту:

Основною метою проєкту є збільшення кількості туристів у регіоні та популяризація транскордонної історії та культурної спадщини як спільної європейської цінності через підвищення туристичного потенціалу громад шляхом інвестування у збереження історичних пам’яток та будівництва нової рекреаційної та туристичної інфраструктури, вдосконалення мереж, унікальних взаємодій у культурній діяльності, інновацій для транскордонної туристичної пропозиції з метою залучення більшої кількості відвідувачів.

Специфічні цілі проектуt:

1.Сприяти розвитку туристичної інфраструктури шляхом інвестування в туристичну інфраструктуру середньовічної фортеці Ардуд та центру Велятина з метою залучення більшої кількості туристів до обох громад.

2.Створення спільного туристичного напряму навколо постаті Пінті Хороброго та інших відомих історичних постатей, що охоплює всі транскордонні регіони шляхом розробки інтегрованих туристичних пакетів і культурних заходів, і використання більшої кількості інновацій у висвітленні культурних цінностей через оцифрування та смарт-додатки для туристичних маршрутів.

3.Забезпечення тісної співпраці та обміну знаннями між релевантними сторонами, які мають зацікавлення у сфері туризму, спільні зустрічі, візити, фестивалі та обмін досвідом.

Описи двох цілей, що фінансуються коштами HUSKROUA
Опис парку Пінті Хороброго – АРДУД

Фортеця Ардуд – місце, повне історії, – була побудована у 1481 році, вона була одним із найпотужніших середньовічних укріплень Північної Трансільванії. Вона розташована в місті Ардуд повіту Сату Маре. У 2012 році муніципалітет відремонтував та відновив частину фортеці. Цей проєкт має на меті відродити три туристичні зони: територію Фортеці, парк Фортеці з озером та тематичний парк Табір малих лицарів.

Роботи на території Фортеці завершать реконструкцію, розпочату у 2012 році, і додадуть нових можливостей для організації масових заходів. Територія буде огороджена і матиме в’їзні ворота. Поруч з двома вежами буде побудовано відкритий фестивальний простір, який включатиме модульні дерев’яні сходи, модульну сцену, подіум зі сходами для  глядачів, який зможе вмістити близько 500 осіб.

Парк Фортеці буде включати в себе парк з доріжками і столиками, озеро буде очищено і впорядковано. Територія буде переобладнана для проведення середньовічних і традиційних заходів, а також фестивалів – ярмарку ремесел і традиційних продуктів. Будуть установлені дерев’яні хатини для ремісничої діяльності, а також намети, де відбуватимуться різні традиційні заходи або середньовічні виставки. Для проведення турнірів та інших заходів буде відведено зону з трав’яним покриттям. Поруч з парком буде облаштовано 31 паркувальне місце.

Previous slide
Next slide

Табір малих лицарів буде зоною, присвяченою середньовічним освітнім заходам для дітей – історії, що розкривається через драму, ігри та спорт. У таборі буде встановлено ряд специфічних розважальних та пригодницьких конструкцій, а саме: дві вежі, тунель між вежами, бельведер, сходи, дошки для скелелазіння, частокіл, лучний тир, гойдалки, дерев’яні коні, гірки, пісочниці, платформа з маленькими кіньми, що крутиться.

Previous slide
Next slide

Опис парку Пінті Хороброго – Велятино

За кордоном повіту Сату Маре з Україною, у Виноградівському та Хустському районах, розташовані чотири села, мешканці яких, хоча й зберігають румунські звичаї, традиції та народні костюми, розмовляють архаїчною румунською мовою через ізоляцію, що триває вже понад 100 років. Чотири громади утворюють румунський острів на кордоні України з повітом Сату Маре, або волоський острів, як його називають місцеві жителі.

Спільним інтересом обох партнерів у проєкті є відродження їхнього специфічного румунського елементу. Відкривши для себе історію українського волоського острова кілька років тому, місцева влада усвідомила, наскільки важливо відродити румунський елемент у чотирьох населених пунктах, і тепер ось-ось будуть зроблені перші кроки в цьому напрямку.

Велятинська мерія провела роботи в центральному парку міста. Парк у центрі міста було переоблаштовано бруківкою, лавками, фонтаном, декоративними квітами, дитячими ігровими майданчиками та екологічним туалетом. Головним елементом парку став декоративний фонтан.

Проєктом передбачено ревіталізацію та відновлення зелених насаджень, реконструкцію алей та огорож, реконструкцію установок і мереж громадського та монументального освітлення, реставрацію, реорганізацію та заміну вуличних меблів та місць спеціального призначення.

Previous slide
Next slide

Доступні туристичні маршрути:

Запропонований туристичний маршрут СЛІДАМИ ПИНТІ: Велятино – Новоселиця – Хижа  – Дякове – Сату Маре – Ардуд – Бая Маре – Гутин – Мара – Будешть – Сігету Мармацієй – Слатіна (Солотвино) –Течеу (Тячів) – Хуст – Велятино

 

ОЧІКУВАНІ РЕЗУЛЬТАТИ

Після реалізації проекту завдяки інвестиціям у туристичну інфраструктуру, сучасні рекреаційні місця стануть доступними для населення в районі Цитаделі Ардуд, у Цитаделі Ардуд та в центрі міста Велятино, щоб збільшити кількість туристів, які дістануться до двох цілей, а й в околицях.

Щоб створити загальний туристичний напрямок на основі спадщини Пінтеа Вітеазула та інших історичних діячів, які позначили два регіони, ми створили об’єднані туристичні маршрути та інтегровані культурні заходи, використовуючи технології та креативність, розробляючи програму DISCOVER ARDUD, але ми також звернулися до класичних методів просування через листівки та тематичні брошури.

Щоб підкріпити співпрацю між партнерами, ми організовували взаємні візити, симпозіуми та спільні заходи, які мали позитивний вплив на обидві громади.

Previous slide
Next slide